Sanal Birgi Turu
Canlı Kamera Yayını
Tanıtım Filmleri

Fotoğraf Galerisi
Video Galerisi

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) Birgi Projesi Kapsamında Kura Çekimleri Gerçekleştirildi. Yazdır

alt

       Beldemizde 18 yaşını doldurmuş, sosyal güvencesi bulunmayan, sosyal güvenlik kurumlarına kayıtlı olup da şu an da aktif olarak çalışmayan veya emekli, malul, dul ve yetim aylığı almayan kadın ve erkek işsiz vatandaşların aile geçimlerini sağlayabilmeleri ve sosyal güvenceye kavuşmaları veya devam ettirebilmeleri amacıyla belde de bulunan kamuya ait veya toplumun devamlı olarak kullandığı yollarda bulunan ve bu yollara bakan cephelerin iyileştirilmesi, belde deki Birgi Deresi, park, bahçe, yeşil alan, yol kenarları ile belediyenin mülkü olan arazilerde ağaçlandırma yapılması amacıyla  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenen TYÇP Projesi kapsamında belediyemizin girişimleri ile “ TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA PROGRAMI BİRGİ PROJESİ ”  hazırlanarak  24 Şubat 2012 tarihinde sözleşmesi imzalanmıştır.
       01 Mart 2012 ve 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında 184 gün olarak hazırlanan proje kapsamında 8 vatandaşımız çalıştırılacaktır.
       Belediye Başkanımız M. Cumhur Şener konu ile ilgili yaptığı açıklamada : “ İşkur tarafından düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programına belediye olarak hazırlamış olduğumuz “Toplum Yararına Çalışma Programı Birgi Projesi” ile  başvuru yaptık. Yapılan incelemeler sonrasında projemiz uygun bulunarak, İşkur ile 24 Şubat 2012 tarihinde sözleşme imzaladık. Projemiz 01 Mart 2012 tarihinde başlayarak 184 gün boyunca sürecek ve 31 Ağustos 2012 tarihinde sona erecek. Projeden 8 vatandaşımız faydalanacak olup, kısaca beldemizde yaşayan bu insanlarımızın iş gücünden yararlanarak hem onlara ekonomik destek olurken hem de beldemiz cadde ve sokaklarını temiz ve bakımlı hale getirmeyi hedeflemekteyiz. Bu projeyle belediye olarak İşkur ile yaptığımız üçüncü ortak çalışma olacak. 2009 ve 2011 yıllarında da aynı program kapsamında ortak projeler yürüttük. 8 Kişi olarak düzenlediğimiz projemize başvuru tarihine kadar 25 kişi başvuru yaptı. Proje gereğince bugün İşkur ve belediyemiz personelinden oluşan komisyon huzurunda kura çekilişi yapılarak  proje kapsamında çalışacak 8 vatandaşımız tespit edildi. Bu arkadaşlarımızın kayıtlarının tamamlanmasının ardından 01 Mart 2012 tarihinde işbaşı yapacaklar. Kendilerini kutluyorum.” Dedi.    

 

 
Birgi Belediye Başkanı M. Cumhur ŞENER
ALO 153 Belediye Hattı
Hava Durumu

Duyurular

  • Beldemizle ilgili haberleri ve gelismeleri facebook paylasim sitesindeki sayfamizdan da takip edebilirsiniz.  www.facebook.com/profile.php
 
  • 360° SANAL BIRGI TURU UYGULAMASI HIZMETE GIRMISTIR. 
 
  • Birgi Postbank Şubesi Belediyemiz Bünyesinde Siz Değerli Vatandaşlarımıza Hizmet Vermeye Başlamıştır. 

 

 

 

  • Belediyemizin web sitesi tamamıyla yenilenen tasarımı ve içeriğiyle sizlerin hizmetindedir. Yeni web sitemiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi lütfen bize iletiniz... 

 

 

İzmir Kalkınma Ajansı Birgi Kültür Yolu Projesi

Birgi Kültür ve Turizm Festivali "Geleneksel İrimağzı İncir Hasadı"